13.5 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůCestováníItalská letoviska Lignano a Bibione návštěvníkům nabízejí celý servis

Italská letoviska Lignano a Bibione návštěvníkům nabízejí celý servis

Lignano a Bibione jsou pro slovenské turisty poměrně dobře známé. Obě italská letoviska nacházející se na severovýchodě země u Jaderského moře jsou známá dostupnou polohou, nabídkou cestovního ruchu, ale nepochybně formovanou i 80 kilometrovou vzdáleností od Benátek. Celá desetiletí těží ze zájmu německé, rakouské a švýcarské klientely a v posledních třech desetiletích jsou oblíbeným cílem i slovenské a české návštěvníky. Převážně jde o rodiny s dětmi.

Letovisko Lignano
Lignano, také uváděné jako Lignano Sabbiadoro, nebo v překladu do češtinyméně známé Friulsky Lignán, je město v provinci Udine. Tvoří centrum poloostrova vnořujícího se do Laguny di Marano, které vyniká hotelovou zástavbou, ale také možnostmi stravování, bary a atrakcemi. Hlavní nákupní příležitosti se táhnou přes pěší zónu po Viale Centrale, až po samotný konec poloostrova Terrazza al Mare. Neprojít se touto trasou znamená nevidět Lignano.

Lignano: Pláže
Dalo by se říci, že celý poloostrov je z jižní a jihovýchodní části jedna velká souvislá pláž. Rozlehlá místa plná slunečníků se mohou zdát příliš. Jsou však pravidelně protkány i místy pro sport, dětské hry, kavárnami a sociálními zařízeními. Péče o návštěvníky je zde na dobré úrovni pro čistotu a údržbu celé pláže. Velká Aréna je ideální místo pro sportovní akce, plážový volejbal v rámci velkých sportovních akcí, ale také plážový fotbal a podobně.

Spiaggia di Lignano Pineta je pláží více na jihu, u samotného centra. Má pozvolný vstup do moře a jemný písek. Trochu jižnější je pláž Lignano Riviera Spiaggia, ale rozdíly mezi nimi moc nehledejte. I zde naleznete stejné služby. Pro pejskaře je určena pláž Doggy Beach na úplném severovýchodě poloostrova.

Lignano: Atrakce a místa turistického zájmu
Jednou z nejstarších památek je starý kostel Chiesa di Santa Maria del Mare Město samotné však vzniklo jen v 50. letech minulého století, proto neoplývá historickými památkami. Je tak zaměřeno zejména na odpočinkový plážový turismus. Má podobný charakter jako užnější Caorle či známější nedaleké Bibione. V širším centru naleznete osm různých zábavních parků. AkvaparkAquasplash je nejstarším akvaparkem Itálie, ale nejmenší může zaujmout i Parco Junior.

Gulliverlandia: zábavní park, který po zaplacení vstupného nabízí veškeré své služby dle zájmu bez dalších poplatků. Horské dráhy, jízdy na autíčkách, akvárium, cirkusová manéž, různé dětské atrakce, odpočinkové zóny a možnosti stravování. Ideální spíše pro rodiny a děti.

Hemingwayův park: oddechové místo plné stromů a trávníků, doplněné o chodníky, oddechové zóny, místa k sezení a samozřejmě dětská hřiště a houpačky. Ideální pro rodiny s dětmi, kočárky s velkými kolečky a děti, které se potřebují vyřádit. Součástí vybavení jsou toalety.

Kolotoč: Pro Lignano je typických několik atrakcí. Jednou z nich je i místní Carousel, kolotoč typický svým vzhledem k dávným lunaparkům. Mimo kolotoč je to několik dalších atrakcí pro děti.

Golf Club Lignano: pro milovníky zeleného sportu a chození je k dispozici více ve vnitrozemské části na okraji města místní golfové hřiště s celým servisem pro hráče profesionály i amatéry.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články