11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůSvětTOP 5 plusů a minusů dovolené u Balatonu v Maďarsku

TOP 5 plusů a minusů dovolené u Balatonu v Maďarsku

Kdo zná jezero Balaton, ten ví, že jde o příjemné a nenáročné místo. Výbornou vodu s neopakovatelnou hloubkou a možnostmi, které nabízí. Ale i bez velkého rozvádění plusů a minusů jsme se rozhodli zhodnotit plusy a minusy dovolené u Balatonu. S mnohými se setkáte, nebo jste je minuli. V případě minusů je štěstí, pokud jste se s nimi nesetkali.

Balaton jezero Maďarsko

Minusy dovolené u Balatonu
Kdo se chystá ke známému maďarskému jezeru, ten možná ocení pár faktů, které mohou dovolenou znepříjemnit nebo ozvláštnit. Prvním minusem může být cesta tam. Nezkušení řidiči se ztrácejí v Gyori. Město Gyor má totiž zvláštnost, kdy odkazuje na cesty 81 i 82, které obě vedou na Balaton, ale každá do jiných jejích částí. Náhle se cesta ztratí, ještě to ozvláštní i kruháč, za kterým je nejasná navigace a pokud vám k tomu silniční hlasová navigace tvrdí něco zcela jiného, ​​znejistíte. Mnohem větší zmatek nastane ve městě Veszprém, kde na jednom velkém kruháči jaksi zapomněli cestu pořádně označit a slibovaná cesta číslo 8 tam je, ale v jiném směru… Držíme vám palce, abyste dorazili správně. Směřujete-li do Siofóku, snažte se přiblížit na cestu 71, či 7 a pak to už dáte. Jiným mínusem jsou kuřáci na plážích u Balatonu.

Slováci asi nejsou příliš zvyklí, ale míra zakouřenosti prostoru je opravdu vysoká. Kuřáků je všude dost, ale na pláži nemusí brát ohled na to, kam všude bude proudit kouř z jejich cigaret.

Toalety jsou bezplatné a sprchy také. Veřejné pláže zkrátka nabízejí takový luxus. Na první poslech. Připravte se, že čistota možná nebude na skvělé úrovni a papír si přibalte s sebou.

Možným minisem může být i fakt, že při mnoha návštěvnících ze zahraničí zůstává Maďarsko v této části země věrné své jménu. Je obtížné platit Eurom, ačkoli ne vyloučené, Kurz může být různý. Pro mnohé z nás by ale bylo skvělé a jasné, kdybychom měli možnost nahlédnout na ceny v eurech a platit jimi. Ale zase na mnoha místech jsou směnárnové automaty.

Spousta nápisů i na místech, kde chodí zejména turisté, se nachází jen v maďarštině. Trochu na škodu. Netušíte totiž, co je napsáno na varovné tabuli, dokud vás nekřičí anglicky, německy či polsky.

Plusy dovolené u Balatonu
Je nutné začít minusy a nedostatky. Lépe se pak čtou plusy a kladná hodnocení této oblíbené turistické destinace. Balaton je hlavně jezero, tradičně oblíbené dovolenkové místo a také odpočinková zóna s neustálým rozvojem měst, hotelů, ubytování. Naleznete zde vše, co potřebujete, a ještě více. I proto prvním plusem je fakt, že Balaton je na mnoha místech u svých břehů místem, kde najdete hravě ubytování, restaurace, prodejny, hypermarkety i různé značky restaurací ze zahraničí. Jsou to hlavně turistické lokality, kde naleznete naprosto vše.

Balaton jezero Maďarsko

Nespornou výhodou je místní voda v Balatonu. Nízká hloubka na mnoha místech je zkrátka tahákem pro všechny členy domácnosti. Co na tom, že někdo neumí plavat. Možná se naučí zde. Jemný písek pod nohama nepřináší žádná nepříjemná překvapení. A hlavně žádný žralok.

Je zde opravdová pohoda. Přátelská atmosféra, vše zdarma či téměř zdarma. Toalety i sprchy jsou bezplatné. Je třeba jen vlastní sprchový gel, ručník, toaletní papír, ale jinak prostory jsou k dispozici. Inu a také zde není draze. Dá se nakoupit leccos z běžných koupalištních jídel, i jiné typy dobrot a nápojů, které jsou více typické pro Maďarsko.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články