-3.6 C
Brno
Úterý, 7 února, 2023
Domůpoznáváme Česko10 praktických dárků, které potěší každého cestovatele

10 praktických dárků, které potěší každého cestovatele

Vánoce se nezadržitelně blíží a mnozí z nás se ocitli v kolotoči nakupování a vymýšlení dárků. Jak však potěšit zaníceného cestovatele? Inspirujte se našimi tipy na praktické dárky, kterými nepohrdne žádný dobrodruh.

Skládací příbor
Základním pravidlem každého cestovatele je sbalit se co nejkompaktněji. Díky tomuto dárku si nemusí balit zvlášť lžíci či nůž. Vše najdou v jednom, maximálně ve dvou kusech. Skládací příbor usnadní stravování zejména během turistiky či cestování „mimo civilizaci“.

Na trhu naleznete příbory, které mají až 5 funkcí. Skrývají v sobě například nůž, lžičku s vidličkou, otvírák na konzervy či na láhve.

Multifunkční nůž
Multifunkční nůž, jinak známý jako švýcarský nožík, je povinnou výbavou každého milovníka kempování a horské turistiky. Dá se využít v každé situaci, neboť obsahuje téměř vše, co se při těchto aktivitách může sejít – od šroubováku až po malou pilku na dřevo.

Power banka
Bez mobilu se v dnešní době cestuje velmi obtížně. Cestovatelé jej používají k navigaci, k dorozumívání se s domácími, hledání nejlepších kaváren a restaurací či ke zjišťování otevíracích hodin muzeí a památek. I proto se hodí, pokud máte po ruce power banku. Při aktivním cestování se totiž snadno může stát, že na nabíjení telefonu nezbude dost času.

Spolu s power bankou můžete zanícenému cestovateli darovat také ochranné kryty na mobil. Ty se mu budou zejména při dokumentování adrenalinových zážitků hodit. Nejen kryty na iPhone SE, ale i jiné typy lze sehnat už is cestovatelskou tématikou.

Univerzální cestovní adaptér
Mnozí cestovatelé jsou opravdu spontánní. Mnohdy totiž dopředu nevědí, kam je „vítr“ (nebo cestovatelský duch) zavane. Univerzální cestovní adaptér je určitě potěší a zachrání, pokud náhodou skončí ve zcela jiné zemi, než plánovali.

Čtečka knih
Tento typ dárku ulahodí každé knihomolsko-cestovatelské duši. Během cestování totiž strávíte spoustu času čekáním na přesuny nebo samotným cestováním v autě, autobusu či jiném dopravním prostředku. Pro mnohé cestovatele tak není nic lepšího, než strávit tento čas čtením oblíbených knih. Do zavazadel by se jim vešel jen omezený počet knih, díky čtečce si jich umí „sbalit“ hned několik.

Mini verze hygienických potřeb
Jak jsme již zmínili, cílem každého cestovatele je sbalit co nejméně věcí. I kvůli přísným pravidlům na letištích, kosmetika může mít maximálně 100 ml, se jistě potěší balíčku mini hygienických potřeb.

Nafukovací matrace do auta
Nafukovací matrace do auta se hodí zejména pro milovníky dlouhých roadtripů a přespávaček v autě. Na první pohled se může tento typ cestování zdát nepohodlný. No právě díky tomuto dárku jim jej můžete zpříjemnit. Nejdříve byste si ale měli zjistit, jaký model auta mají, protože ne všechny matrace se vejdou do všech aut.

Letenka
Při dnešních cenách letenek je tento dárek velmi dostupný. Jeho výběr si ovšem musíte dobře rozmyslet. Ujistěte se, zda má obdarovaný dostatek dovolené v práci, nebo zda v tom datu neplánuje jiný výlet. Pokud bude všechno v pořádku, letenkou ho jistě potěšíte.

Váha na vážení zavazadel
Žádní cestovatelé nechtějí platit dodatečné poplatky za překročení váhy na letišti. Obzvlášť, pokud se jim podařilo popadnout letenku za výhodnou cenu. Často se stává, že cena zavazadel je vyšší než cena letenky. Váha na vážení zavazadel jim usnadní balení a osvobodí je od napětí, které přežívají při finálním vážení na letišti.

Stírací mapy na zeď
Stírací mapy se skvěle hodí nejen jako dárek, ale také jako dekorace. Díky mapě si, když jsou právě doma, zavzpomínají na předchozí dobrodružství a zážitky, které je potkali na cestách.

Existuje několik druhů a velikostí stíracích map. Také umíte koupit jen „výřezy“ konkrétních oblastí. Dokonce, pokud jsou milovníky cestování po Slovensku, jim můžete pořídit i stírací mapu naší domoviny.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články