11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůSvětPár důvodů proč jet na dovolenou do Černé Hory

Pár důvodů proč jet na dovolenou do Černé Hory

Mnohým z nás se za dovolenou počítá pouze taková, když vycestujeme do zahraničí. Přestože i na Slovensku je mnoho nádherných míst, představa dovolené u moře přece jen zvítězí nejčastěji. Co řeknete na pár návnad, proč se vydat na dovolenou do Černé Hory?

Montenegro, Černá hroa a pláže

Na dovolenou do Černé Hory bez pasu
Když se chystáme někam na dovolenou, zvažujeme několik faktorů. Mezi nimi vzdálenost destinace, aktuální politická situace, způsob dopravy zda chceme vycestovat sami nebo prostřednictvím cestovní kanceláře, zda nás láká moře nebo spíše hornatá krajina, zda máme zájem lenošit, poznávat kulturní památky nebo raději dovolenkovat aktivně sportem. Nemálo zaváží i to, jakou měnou se v zemi platí a zda je pro turistu ze Slovenska cenově dostupná, například pro pravidelné stravování v restauraci nebo nákupy základních potravin.

černá hora, záliv Boka

foto: Černá hora, záliv Boka

Černá Hora se řadí mezi nejslunečnější země v Evropě a turisty láká čistým Jaderským mořem, jehož šum a příjemná teplota jim alespoň na chvíli pomůže zapomenout na všechny pracovní povinnosti. Jelikož Černá Hora sousedí s Chorvatskem, její vzdálenost vám nebude připadat jako minus. Dalším z důvodů, proč si vybrat dovolenou právě v Černé Hoře, je ten, že k návštěvě země vám stačí pouze občanský průkaz. Odpadá vám tedy povinnost si na poslední chvíli vyřizovat pasy. V Černé Hoře si v letním období užijete teploty kolem 35 °C, ovšem díky středozemnímu klimatu a jedinečnému závanu Jadranu budou snesitelnější. Kromě moře vaše oči zlákají jedinečná vápencová pohoří, skrytá romantická jezera a zálivy či černohorské pokrmy a nápoje.

Last minute dovolená v Černé Hoře
Kdo by nechtěl cestovat výhodně? Zejména rodiny s dětmi zváží, kam se v létě vyberou, aby se příliš nenarušil rodinný rozpočet. Last minute dovolené do Černé Hory poskytují vynikající slevy i pro rodiny s dětmi. S tím souvisí také kvalita ubytovacích zařízení či možnosti trávení volného času. I když se Černá Hora nachází v subtropickém podnebném pásmu, děti teploty snadno snesou díky vlhkosti prostředí. Kulturní a historické památky Černé Hory zlákají dospělé, pestré kamenné městečka a sportovní či jiné zábavné atrakce potěší zase děti a teenagery. U některých druhů last minute zájezdů do Černé Hory vám hotely nabízejí plážový set grátis nebo dokonce plnou penzi. Díky tomu můžete své dovolenkové kapesné utratit například na nákup suvenýrů nebo návštěvu turistických atrakcí. Pro ještě vyšší kvalitu vaší dovolené vám doporučujeme využít letecké last minute nabídky Černé Hory. Je to bezpečné, rychlé a na vychutnávání přímořského prostředí vám zbude více času.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články