11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůSvět6 nejkrásnějších měst Kalifornie, kvůli kterým začnete plánovat výlet do USA

6 nejkrásnějších měst Kalifornie, kvůli kterým začnete plánovat výlet do USA

Kalifornie patří mezi top turisty vyhledávané americké státy. Není se čemu divit – Kalifornie přímo překypuje velkoměsty a zároveň dechberoucími krásami přírody, které jsou jako stvořené pro dobrodruhy a milovníky nespoutané přírody. Kalifornie je kombinací přírodní a lidské síly. Pokud toužíte tuto sílu poznat na vlastní kůži, stačí si zajistit 90-ti denní cestovní povolení Esta Visa, letenky a ubytování a vaše cesta za dobrodružstvím může začít!

Která místa určitě nevynechejte ze svého seznamu?

Nejkrásnější město USA
San Francisco patří mezi nejznámější města USA a je zároveň domovem červeného visutého mostu s názvem Golden Gate. San Francisco bez Golden Gate-tady to je jako Paříž bez Eiffelovy věži, prostě nepředstavitelné. San Francisco je častokrát označováno za nejkrásnější město USA, které má jakýsi evropský šarm. Na jeho kráse a půvabnosti mu přidávají i barevné domečky vystavěné na kopcích, které jsou pospojovány klikatými cestami.

Největší město Kalifornie
Největší město Kalifornie, Los Angeles je bezpochyby město snů pro filmové fajnšmekry a nadějné herce, kteří touží kráčet po červeném koberci.

Kalifornie a Los Angeles

Pokud jste člověk, který se zajímá o svět amerického showbyznysu, cestování do USA prostě musíte spojit s návštěvou LA. Dokonce si zde můžete zajistit „tour“ po stopách slavných, tedy přesně řečeno po jejich domech. Nasednete do autobusu a průvodce Vás ohromí svým výkladem o tom jaká slavná hvězda kde bydlí. Mějte oči na stopkách a možná se vám podaří zahlédnout i slavnou osobnost!

Nejlepší Zoo na světě
San Diego se může pochlubit jednou z nejlepších zoologických zahrad na světě. Zoo si zamilují nejen ti nejmenší, ale také velcí. San Diego i přes charakter amerického velkoměsta, se může pochlubit klidnou atmosférou, kterou bezpochyby vytváří nejen již zmiňovaná Zoo, ale také velký park Balboa Park, který se nachází přímo v centru města. Kromě toho, nemusíte být ani v NYC, abyste kráčeli po Broadway, stejnojmennou ulici najdete také v San Diegu.

Největší strom na světě
Národní park Sequoia je domovem pro obří stromy, sekvojovce mamutí, které sahají téměř až do nebe. Park byl založen v roce 1890 a nachází se zde také nejvyšší vrch USA Mount Whitney. Hlavní hvězdou ze všech stromů je sekvojovec, generál Sherman, který je největším stromem na světě. Kromě těchto obrů v parku můžete obdivovat panenskou přírodu, nadýchat se čerstvého vzduchu a chcete-li i nějaké výhledy, doporučujeme Vám vyjít na skálu Moro rock.

Nejteplejší místo na Zemi
Hledáte nejžhavější místo na planetě a zároveň nejníže položené místo v USA? Našli jste ho! Je to Údolí smrti, známé jako Death Valley. Tak hrozivé a zároveň tak krásné. Tady se určitě nesnažte pokořit přírodu, ale přizpůsobte se jí a hlavně se zásobte množstvím pitné vody, která je v této oblasti vzácná a ojedinělá. Ubývající zásoby vody můžete doplnit v oáze Furnace Creek, která je v této nehostinné krajině jakýmsi rájem. Naleznete zde muzeum či turistické centrum.

Death Valley, údolí smrti

Nejstarší národní park USA
Jezera, která zrcadlí vrcholky hor. Vodopády, které prorážejí přes mocné skály. Bohatá flóra, která je útočištěm pro spoustu zvířat. Krásná představa co řeknete? Naštěstí to není jen představa. Vítejte v jednom z nejstarších amerických národních parků Yosemite. Nádherná příroda dokazuje svoji sílu a krásu na každém kroku.

Kalifornie a yosemitský národní park

Dokonce Vodopád Horsetail se v únoru při západu slunce zbarví do červena a pozorovatelé mají pocit, že se ledová voda mění na hořící lávu. Jediné co dokážete u tohoto jevu přírody je beze slov se přihlížet a obdivovat divadlo přírody. Pokud se Vám nepodaří vidět tuto nádheru, nezoufejte, Yosemitský park Vás určitě nezklame, naleznete zde další překrásné vodopády, které sice již nebudou zbarveny do červena, ale určitě si získají Váš obdiv.

Pokud si Vás Kalifornie získala a chcete ji vidět na vlastní oči, nepotřebujete žádná víza. Postačí vám ESTA USA (cestovní povolení ke vstupu do USA) a můžete se vydat za dobrodružstvím!

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články