11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůRady a NávodyPráce delegáta v zahraničí a vztahy: Skypovat, posílat balíky i obojí

Práce delegáta v zahraničí a vztahy: Skypovat, posílat balíky i obojí

Práce delegáta je krásným povoláním, i když mimořádně náročným. Je o velké odpovědnosti, kdy v neznámé zemi lze mluvit o poslání pomocníka a prvního kontaktu v případě jakéhokoli problému. Jakéhokoli přitom znamená opravdu jakéhokoli.

Moře a lidé

Vyrazit do zahraničí pracovat během celé letní sezóny někde v plavkové destinaci znamená zanechat na Slovensku rodinu, přátele, možná i zdejší problémy a nedořešené vztahy. Mnohé nás láká zahraničí a pobyt v něm, pokud jsme si danou zemi zamilovali. Pokud ovládáte jazyk a mentalitu dané země, je vysoká šance, že místo dostanete.

Odjezd do zahraničí za prací
Vyrazit do zahraničí vyžaduje dávku odvahy, ale také úklid ve svém osobním životě. Chce to určitě vyřešit úřední záležitosti. Vědět, na jaký pracovní poměr budete pracovat v zahraničí. Zda budete zaměstnancem domácí slovenské cestovky, nebo zahraničního partnera v destinaci. Na tom závisí i povinnosti nahlášení ke zdravotnímu pojištění, nebo nutnosti zřízení vlastní živnosti.

Letiště a lidé cestující

Vztahy na dálku
Delegáti jsou většinou mladí lidé bez partnera, kteří odcházejí do zahraničí na několik měsíců bez řešení budoucnosti vztahu. Nebo mnohokrát vyrážejí partnerské dvojice, případně jeden do zahraničí za zahraničním partnerem. Odcházet od partnera na několik měsíců neprospívá vztahu, ale stále není nemožné ve vztazích setrvat. To, co určitě může trpět, je rodina.

Nejbližší, od kterých odjíždíme na neobvykle dlouho, nacházejí cesty se kterými lze zůstat v kontaktu. Smysl nachází starý dobrý Skype, Viber, komunikace přes Facebook a různé komunikační aplikace či email. Někde je klíčové naučit obsluhovat tato zařízení a aplikace i starší členy rodiny. Z osobních zkušeností lze mluvit o příležitosti, jak je seznámit s technologiemi, kdy jsou nuceni a také chtějí vědět, jak s aplikacemi pracovat.

Skype kontakt s blízkými

Očima rodiny lze mluvit o zásadní změně, pokud odchází zájemce o toto povolání poprvé. Pokud bydlí ve vlastním, nastává situace, kdy je nutné zachovat financování hypoték, nebo splácení nájemného. Ne vždy pomáhá rodina, ale spíše přátelé. Z pohledu rodičů se nedá mluvit o jednotné situaci. Někde jsou totiž oporou, někde namítají a odmítají odchod dítěte do ciziny. Větší pocit jistoty přináší několik kontaktů na další lidi, krajany na daném místě. Poznání přesného místa práce, místa, hotelu a sítě. Spojení přes Facebook dnes bourá některé druhy nejistoty a strachu rodičů.

Balíky a zásilky do zahraničí
Mít v zahraničí někoho blízkého znamená nepochybně i pár zkušeností o tom, co všechno mu tam chybí, připomíná domov a má pro něj význam. Do USA jsme často poslali horalky, které tam mají vysokou cenu. Do Turecka má cenu Slovákům přinést klasický hermelín, který je tam nedostatkové zboží. V arabských zemích je celkově nedostatkem normální klobáska, bez které si někteří z nás nedokážou představit Vánoce, zavináč, ale třeba i náplň do kapslí, která se v mnoha zemích prostě vůbec nedá koupit.

Poslat balík do zahraničí s něčím, čím „zachráníme“ život, nebo jen připomeneme domů přitom není obtížné. Jsou k tomu služby, které se o všechny komplikace postarají za vás, případně vám najdou nejlepšího doručovatele v závislosti na fungujících službách v dané zemi.

Na co je třeba dávat pozor:
Vízové ​​podmínky a politika země pro vstup cizinců (pracovní vízum a délka povoleného pobytu)
Zdravotní pojištění a vyřešený zaměstnanecký poměr
Přesměrovaná pošta a zmocnění blízké osoby na Slovensku jednat v urgentních záležitostech, případně přebírat poštu
Klíčové lidi a důležité kontakty upozorněte na dlouhodobou nepřítomnost, abyste nebyli součástí jejich plánování či telefonátů.
Zajistěte si financování hypoték, pojištění, splátek tak, aby neexistoval výpadek a mějte po ruce krajní řešení, jak výpadky s pomocí rodiny a přátel v případě potřeby vyřešit.
Pozor na možná omezení dovozu vybraných potravin do zemí mimo EU

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články