13.5 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůSvětVýlet do Oxfordu: Město, které inspirovalo autorku Harryho Pottera

Výlet do Oxfordu: Město, které inspirovalo autorku Harryho Pottera

Oxford je jedním z nejnavštěvovanějších anglických měst, které zaujme každého návštěvníka a turistu svými památkami, historií a architekturou. Přinášíme tipy, co všechno byste si měli prohlédnout v Oxfordu, iv případě, že máte na výlet jen jeden den.

Oxford

Mezi významné památky města patří Ashmolean Museum, tedy nejstarší britské muzeum. Kromě tohoto muzea se tam nachází také Muzeum historie přírody či Muzeum historie vědy. Nejznámějšími divadly jsou Oxford Playhouse, New Theatre a Pegasus Theatre a ani Oxfordskou katedrálu byste neměli vynechat.

Pokud jste pravý turista a baví vás také nakupování suvenýrů, které patří neodmyslitelně k cestování, tak se ve městě nachází Covered Market. Jedná se o místo plné obchodů se suvenýry, kde si přijdete na své…

Anglie je známa několika významnými univerzitami. Vedle univerzit jako Harvard, Stanford či Cambridge, se právě v Oxfordu nachází jedna z nejstarších a nejvýznamnějších univerzit světa – Oxfordská univerzita. Ta si až dodnes zachovala pro studijní obory fakult pojmenování „college“ (kolegium). Součástí areálu univerzity jsou také univerzitní hvězdárna a botanická zahrada.

Oxford je znám v posledních letech také tím, že právě toto město a tato univerzita inspirovaly světoznámou britskou spisovatelku, J. K. Rowling, při psaní příběhu o čaroději Harrym Potterovi. Pokud jste pravý fanoušek kouzelnického světa, tak byste si měli do Oxfordu určitě udělat výlet a alespoň na chvilku se ocitnout na Bradavicích. Možná tam potkáte i Harryho či Hermionu 🙂


V anglii jsou oblíbená hudební skupina The Beatles, kde hrají často na bicí.


- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články