11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůCestováníLáká vás netradiční letní dovolená? Oslo je tou správnou volbou

Láká vás netradiční letní dovolená? Oslo je tou správnou volbou

Letní dovolená nemusí nutně znamenat, že vaše výletnické kroky budou směřovat na pláže teplých krajin. Mnozí se právě naopak chtějí vyhnout horku. Patříte k této skupině rekreantů i vy? Tak to byste mohli vyzkoušet dovolenou v metropoli Norska.

Oslo, Norsko

Co se týče počtu obyvatel, tak Oslo v porovnání s ostatními evropskými metropolemi není velkým městem. Avšak rozlohou a především turistickými atrakcemi se právem řadí k předním místům. Rozhodně tam budete mít co obdivovat.

Pokud vaše chuť toulat se po nových zemích nezná mezí a vášeň, s jakou se pouštíte do jejich objevování, je pro vás tím nejlepším hnacím motorem, nalaďte se na návštěvu norského Osla. Oslo je skvělou destinací z mnoha důvodů a ukrývá spoustu zajímavých míst. A tady jsou…

Vigelandův park s nejfotografovanějším dítětem
Vigelandův park o rozloze 32 hektarů naleznete v západní části Frogner parku a je právem považován za poznávací znamení města. Autorem všech 212 sousoší a soch v tomto parku je norský sochař Gustav Vigeland, kterému se podařilo z bronzu, žuly a litiny stvořit nápaditou mozaiku lidských osudů.

Oslo, Norsko

V parku ještě musíte vidět:
Monolit – více než 17 metrů vysoký sloup, který tvoří 121 navzájem propletených lidských postav různého věku.
Most s 58 sochami z bronzu.
Zlobivý chlapeček – nejfotografovanější dítě v Oslu
Dávka umění
Troufáte si také na přísun umění? Potom se autobusem nebo trajektem vydejte na poloostrov Bygdøy, který leží nedaleko centra města. Návštěvníky Osla tam táhne celá řada zajímavých památek, muzeí a atrakcí.

Během dobrého počasí navštivte rozsáhlé vnější muzeum kulturní historie. V muzeu Kon-Tiki je vystaven slavný stejnojmenný dřevěný vor i legendární rákosová plsť Ra. Muzeum Frammuseet je zase zasvěceno výzkumné polární lodi Fram a polárním expedicím. Ve Vikingskipshuset si můžete prohlédnout zachovalou vikingskou loď drakkar z Osebergu.

OSLO, NORWAY – JULY 20, 2017: Street cafe at the Karl Johans Gate, the main pedestrian street in Oslo, Norway. Oslo is the capital of Norway.

Nejzelenější město světa
Ve velkoměstě do lesa? V Oslu je možné cokoli. Pokud potřebujete na chvíli vypnout, vyražte ven do přírody a sami si ověřte, že se Oslo nepřezdívá nejzelenějším městem světa nadarmo. Více než polovinu plochy města totiž zabírá les, který sahá téměř až k prahům dveří domů. Letní dovolenou v Oslu tak můžete věnovat také pěší turistice.

Do Osla z Vídně
Vůbec není problém, pokud do Osla budete letět z Vídně, protože můžete jet pohodlně autobusem z Bratislavy na letiště Schwechat. Linky Slovak Lines jezdí na této trase v pravidelných intervalech.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články