11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůCestováníKazbek: Zažijte jedinečnou expedici na pětitisícovku

Kazbek: Zažijte jedinečnou expedici na pětitisícovku

Pokud patříte mezi milovníky dobrodružství a poznávání nových míst, pak byste si neměli nechat ujít Kazbek. Zažijte pohled z jedné z nejkrásnějších pětitisícovek. Poznejte místní kulturu, ochutnejte výbornou kuchyni a získejte spoustu nových zážitků.

Kazbek

Kazbek je třetí nejvyšší horou Gruzie s 5054 m.n.m. Díky tomu, že je poměrně technicky nenáročná a dostupná, jde o oblíbenou destinaci pro mnoho dobrodruhů. Kazbek je nejvyhledávanější pětitisícovkou vůbec. Pokud se rozhodnete vyrazit na zájezd s cestovateli z týmu Frčíme, můžete se těšit také na řadu dalších nenáročných treků v údolí Juty a Truso. V této lokalitě vás čekají jezírka a říčky s minerálními prameny v krásné zelené přírodě.

Gruzie Kazbek

Pokud hledáte osobitou destinaci, kde vás čeká jiná kultura a zajímavá místa, není lepší volba než Gruzie. Kazbek je přitom jen jedním z míst, kam stojí za to vyrazit. Skvělým zážitkem je trek v horách Juty, či třeba v údolí Truso. Jde o jedna z nejkrásnějších míst celé Gruzie. Během zájezdu vás čeká také další trek v okolí Stepantsmindy, navštívit přitom můžete i hlavní město Tbilisi, či si na zbytek dne připravit jiný program. V Gruzii je vždy co objevovat.

Gruzie výstup na Kazbek

Je třeba se na výstup dobře připravit, aby vás nezaskočilo počasí Gruzie. Výstup na Kazbek sice nepatří mezi nejsložitější, kvalitní vybavení je však nutné. Potřebovat budete cepín a mačky, HMS karabiny, sedací úvazek a helmu. Dále pak samozřejmě nepromokavé a teplé oblečení, kuklu či tunel a rukavice. Nezbytností je spací pytel a spolehlivý batoh na túry s objemem zhruba 35 litrů.

Výstup na Kazbek je jedinečnou příležitostí, kterou byste si neměli nechat ujít. Navíc poznáte krásy Gruzie, místní přírodu a památky a hlavně kulturu. Tuto lokalitu si rozhodně zamilujete.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články