11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůRady a NávodyCo byste měli vědět, než sednete do letadla?

Co byste měli vědět, než sednete do letadla?

Venku sice mrzne, až praští, naše myšlenky se však pomalu ale jistě toulají za teplem. Slunce, moře, pláž, slamák, drink v ruce, … Je na čase začít přemýšlet o letní dovolené. Kam vyrazit? Na co se připravit?

Jak přežít cestu letadlem

Balení je umění
Každá letecká společnost má nastaveny jiné limity. Pro rozměr i hmotnost zavazadla. Včas si tedy zjistěte, jaké limity platí právě pro vaši společnost. Za překročení rozměrů i hmotnosti se tučně platí

Zavazadla?
Kabinové i odbavené? Pokud jste chytří a šikovní, můžete výrazně ušetřit. A to, když si vystačíte jen s příručním zavazadlem. Nezapomeňte se ale podívat, co si na palubu v žádném případě nemůžete vzít. Pletací jehlice, zbraně, nůžky, lak na vlasy… A co dál?

Letiště a kufry

Co si obléct do letadla?
Myslete hlavně na pohodlí. Čeká vás několik hodin letu. Budete sedět, sedět a sedět. Oblečení by tak mělo být co nejpohodlnější a z nemačkavého materiálu. Nic by vás nemělo škrtit ani škrábat. Vezměte v úvahu i klimatizaci v letadle a nezapomeňte ani na svetřík či mikinu. Ten využijete také jako přikrývku.

Cestujete s dětmi? Vymyslete jim zábavu!
Pro děti to bude dlouhé. Vymyslete jim nějakou zábavu. I s ohledem na ostatní cestující. Přibalte oblíbenou hru, pastelky, papír, pohádky, knihu. Nebo si povídejte o tom, co na dovolené můžete zažít.

Připravte se na dlouhý let
Letíte za exotikou? Čeká vás několikahodinový let? Dobře se na něj připravte. Každý dlouhý let je nejen nudný, ale s sebou nese i zdravotní rizika. Ať už letíte do Ekvádoru nebo Dubaje, nepodceňujte přípravu.

Vyberte si místo
Pokud to jde, vyberte si sedátko, kde budete mít pohodlí a dostatek prostoru pro nohy. Každou chvilku vyražte na krátkou procházku.

Spousta vody, nula alkoholu, nula kávy
Nepřítelem na palubě letadla je dehydratace. Už před létem se snažte zavodnit organismus, zapomeňte ale na alkohol a kávu. Dejte si raději čistou vodu. Tu pijte i během letu. V letadle je totiž suchý vzduch. Oceníte také balzám na rty nebo pleťový krém. I pokožka totiž potřebuje hydrataci.

Pozor na trombózu
Nejčastějším zdravotním riziko dlouhých letů je žilní trombóza. Riziko vzniku se zvyšuje úměrně délce letu. Předcházejte jí použitím kompresních punčoch a častými procházkami. Vezměte si pohodlné oblečení, během letu si zacvičte a pijte dostatek tekutin.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články