11.2 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
DomůSvětAtrakce ostrova Malta: akvárium a ryby v Malta National Aquarium

Atrakce ostrova Malta: akvárium a ryby v Malta National Aquarium

Ostrov Malta návštěvníkům nabídne několik zajímavých míst. Mezi nejnavštěvovanější patří na severovýchodě akvárium Malta National Aquarium. Architektonicky zajímavá stavba připomínající hvězdici nebo medúzu, která ve svém nitru představuje podmořský svět. Mnoho akvárií a různých konstrukcí s velkým množstvím vody prezentuje různý podmořský život. Různé druhy ryb, ale také několik zvířat ze souše.

Návštěva akvária
Cena vstupného pro dospělého je mírně vyšší, ve výši 13,90 EUR a cena za dítě je 7 EUR. Celá výstavní část se nachází v jednom patře a je okruhem, který se prochází po jedné trase. Čas návštěvy není omezený, takže se klidně můžete zdržet jen pár minut, nebo hodinku a víc.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Zábavou pro nejmenší návštěvníky může být přechod přes tunel nad kterým přeplavou ryby, případně přes něj můžete pozorovat podmořský život přímo. Není povinností přes něj přejít, protože běžná trasa vede vedle. Mnohem zajímavější pro dospělé bude větší tunel, který je průchodem pod volně se pohybujícími rybami a několika druhy žraloků či rejnoků. Z této nádrže ryby přecházejí i do vedlejšího akvária, kde je lze pozorovat z boku přes hladkou skleněnou stěnu.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Součástí akvária jsou tablety řešené vysvětlivky. Interaktivní obsah, graficky atraktivní v několika jazycích, samozřejmě bez češtiny a češtiny, spolu s fotografiemi. Můžete si tak přímo přečíst o každém živočichovi zajímavosti a informace o původu.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Akvárií je zde několik. Tematicky jsou řešeny tak, aby přinášely běžný stanoviště. Mořské však nejsou jediné. Nacházejí se zde i sladkovodní akvária, tak jako na obrázku níže. Představují život v rámci řek a jezer.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakce

Dostupnost:
Akvárium je dostupné v rámci veřejné dopravy z jakéhokoli místa na ostrově Malta díky jednotné ceně 1,5 EUR nebo v rámci předplacených karet na dopravu.
Akvárium je přístupné pro imobilní a pro kočárky.
Východ je tradičně řešen přes suvenýrový obchod, jak jinak. Obrňte se proto od proseb svých dětí.
Více na oficiální stránce: https://www.aquarium.com.mt/buy-tickets/

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články